Totems

Totems

Totemisatie, het verdienen van een totem, begon samen met de oprichting van scouting. Baden-Powell, oprichter van de scouts, haalde zijn inspiratie bij diverse volkeren. Bij deze volkeren kregen de jongere krijgers een nieuwe naam die verwees naar een dier of natuurelement. De nieuwe naam wordt bepaald aan de hand van hun karaktereigenschappen.

Binnen Parsival worden totems sinds de oprichting van de groep gegeven. Tijdens het kamp kunnen de laatste jaars jojo’s hun totem verdienen. De totem bestaat uit een combinatie van een adjectief en dierennaam.

Hieronder kunt u een lijst vinden, om U tegen te zeggen, van alle totems die gegeven zijn binnen Parsival.

Ontbreekt er iemand of vindt u een fout in onze lijst, we horen het graag van u.

Stevige linker,

De leiding

Overzicht totems

KAMPJAARTOTEMNAAMGEBOORTEJAAROPMERKING
2017Mazée
Guitig StokstaartjeViktor Geerts2003
Handige SchroefhoorngeitStef De Munter2003
Laconieke MiereneterSimon Van Der Sande2003
Olijke SpechtMalin Stevens2003
Ondeugende CorbieMats Moris2003
Ongemoeide MantaKobe Merckx2003
Opgewekte BeoFien Imbrechts2003
Serene BeermarterLukas Adriaensen2003
Zelfstandige ReeValerie Camps2003
2016Felenne
Alerte HoutduifAlexander Vossenberg 2002
Behulpzame SpinaapFerre Scheers2002
Doorzettende PandaBram Van Leemputte2002
Eigenzinnig OenauIven Cuyt 2002
Goedgeluimde ApellaSiebe Stevens2002
Inventieve HerdershondQuinten Duyck2002
Invloedrijke BeloegaMarcus Pellemans2002
Levendige TorenvalkHanne Giesberts2002
Ondeugende HaasLander Van Asch2002
Openhartig WinterkoninkjeLander Merckx2002
Plichtsbewuste Berner SennenhondSeppe Lenie2002
Selectieve TaipanRobbe Van Royen2002
Tevreden BosduikerJani Rousseau2002
Zelfredzame SpitssnuitdolfijnJonas Dhuyvetter2002
Zorgzame KeaMarijn Imbrechts2002
2015Lessive
 Enthousiaste Oeakari Bart Uytterhoeven 2000
Leergierige CanisBram Michielsen 2001
Opvallende Poema Marthe Schampaert 2001
Wantrouwige Lijster Hendrik De Mulder 2001
Zorgeloze Reiger Silke Peeters 2000
2014    Ethe
Afwachtend Sikahert     Eli Brocken  2000
Bedaarde Schoenbekooievaar  Robbe Sarens  2000
Behulpzame Olifant      Seth De Winné  2000
Bereidwillig Stekelvarken   Jef Ceulemans   2000
Beweeglijke Flicka    Nathan Van Der Sande  2000
Enthousiaste Bij    Sofie Van Den Broeck  2000
Grillige Serval    Wout De Munter  2000
Ijverige Mier    Jarne Steemans  2000
Innemende Frankolijn    Esther De Beusscher  2000
Kritische Alpaca    Hannah Van Leemputte  2000
Nieuwsgierige Chimpansee    Nathan Berx  2000
Ondeugend Damhert    Arne Casseur  2000
Opmerkzame Schaarbek    Jasper Symus  2000
Selectieve Steenarend    Bereket Berings  2001
Sociale Zwaan    Yana Van Caeyzeele  2000
Speelse Eekhoorn    Robbe Scheers  2000
Verantwoordelijke Ani    Pheline Heus  2000
2013Baclain
Aftastende Hystrix    Katrien De Mulder  1999
Creatieve Kantjil    Lotte Andries  1999
Gereserveerde Lama    Ruben Moriau  1999
Guitige Lori    Pieter Huysmans  1999
Introverte Mol    Joni De Mulder  1999
Onhandige Danta    Sien Vaganee  1999
Parmantige Katta    Eline Heremans  1999
Sensitieve Das    Wannes Averhals  1999
Sluwe Oehoe    Sem De Boer  1999
Spontane Mees    Julie Desmedt  1999
Verantwoordelijke Gibbon    Mathias Giesberts  1999
Weetgierige Marter    Simon Dhuyvetter  1999
2012Moyen
Intensieve Simia    Luna Slaets  1997
Volgzame Spreeuw    Yati Van Caeyzeele  1998
2011Villers-Le-Gambon
Aanhankelijke Caniche    Stijn Hofmans  1998
Assertieve Lieuw     Dario De Boeck1998
Bedaarde Secretarisvogel    Lieze Gyzemans  1998
Bedrijvige Raccoon    Pieter Van Duppen  1998
Dankbare Patrijs    Jan Uyterhoeven  1998Groepsploeg van 09/2017 - ...
Merkwaardige Goendi    Erinn Van Der Sande  1998
Openhartige Gliridae    Nele Van de Vliet  1998
Optimistische Sneeuwpetrel     Dries Van den Broeck:  1998
Tedere Jako    Gitte Scheers  1998Groepsploeg van 09/2017 - ...
Temperamentvolle Mandrill    Noor Mendonck  1998
Vindingrijke Caracara    Victor-Jan Van Den Brande  1998
Zachtaardig Smelleken    Laura Heremans  1998
Zorgeloze Coscoroba    Alana D'haeyer  1998
2010Gérouville
Bescheiden Arend    Zoë De Winné  1997
Fantasierijke Caraya    Joris Van Hemeledonck  1997
Felle Maraboe    Gill Forget  1997
Kieskeurige Ara    Sofie De Mulder  1997Groepsploeg van 09/2017 - ...
Meelevende Fennek    Joyce Van Poucke  1997
Scherpzinnige Dhole    Tobias Haegens  1997Groepsploeg van 09/2017 - ...
Volgzame Hyena    Stijn Van De Vliet  1997
2009Hédomont
Doorzichtige Paca    Jordy De Munter  1996
Spontaan Winterkoninkje    Collin Uytterhoeven  1996
Veelzijdige Gaai    Lorenzo De Boeck 1996
Voorzichtige Coëndou    Luna Claes  1996
2008Graide
Betrouwbaar Konijn    Silke Huysmans  1995
Doorzettende Jabiroe    Sascha Lombaert  1995
Dromerige Frankolijn    Silke Smets  1995
Handige Kangoeroe    Giel Van Aken  1995
Nieuwsgierige Pinguin    Michiel Haegens  1995
Ordelijke Das    Hans Bernaerts  1995
2007Steinbach
Bedrijvige Seriema    Anna-Hortense Van Den Brande  1994
Bereidwillige Serval    Wouter Smets  1993
Brutale Kookaburra    Steffy Lombaert  1994
Grillige Potto    Ward Van Hemeledonck  1994
Ongehoorzame Penseelaap    Marc Dockx  1994
Opgewekt Roodborstje    Jill De Graef  1994
Parmantige Pica    Imke Cleirbaut  1994
Standvastige Sitta    Saskia Van Poucke  1994
Tevreden Argali    Sybren Willemot  1994
Toegewijde Sint-Bernard    Nele Devalck  1994
Volhardende Mustang    Evy Moerman  1994
2006Solwaster
Eigenzinnige Beermarter    Tom Coeck  1993
Guitig Winterkoninkje    Gino Janssens  1993
Listige Fazant    Jelle De Munter  1993
Onopvallende Marmot    Tom Huysmans  1993
Onstuimige Sijs    Matthias Piroux  1991
Onverstoorbare Kameel    Timur Bellekens  1992
Rusteloze Carancho    Tom Vanseuningen  1993
Schrandere Kapucijnaap    Nicholas Spiessens  1993
Spontane Tupaja    Brenda Dockx  1992
Verdedigende Kongoni    Sven Bellekens  1992
Vinnige Anhinga    Shari Claes  1993
Zelfredzame Otter    Elien Geens  1990
Zelfstandige Lampongaap    Nander Van Dievel  1993Groepsleider 09/2014 -09/2017
2005Surice
Afhankelijke Impala    Stien Philipsen  1991
Afwachtende Fodi    Gilles Orlians  1992
Bedeesde Tragopaan    Niels Willemot  1992
Beheerste Oryx    Toshoni Van Craen  1992
Bereidwillige Bever    Jurgen Cleirbaut  1992
Levenslustige Banteng    Sam Cogge  1992
Mondige Arasari    Tine Vandenplas  1991
Nuchtere Pelikaan    Jens Van den Eynde  1992
Opstandige Agame    Michael Claes  1992
Selectieve Zwaluw    Myrte Umans  1992
Tevreden Markor    Ruben Van Assche  1992
Verantwoordelijk Grijsbokje    Ellen Maes  1987
2004Dairomont
Ernstige Kameleon    Hendrik Peeters  1991
Gevoelig Sikahert    Anna Nelissen  1991
Inventieve Steenbok    Sebastiaan Spiessens  1990
Luidruchtige Wasbeer    Katrien Philipsen  1991
Onopvallende Patrijs    Shana Janssens  1991
Praatgrage Merel    Lieven Vermuyten  1991
Temperamentvolle Mees    Silke Horckmans  1991
Wantrouwige Sitta    Stephanie Van Beersel  1987
Weetgierige Giraf    Femke De Swert  1991
Zelfstandige Vink    Gert Vanseuningen  1991
Zelfzekere Steppelemming    Stijn Devalck  1991
2003Wigny (oorspr. Kiffis - Frankrijk)
Aanhankelijke Sneeuwhoen    Kelsey Van Keer  1990
Bezorgde Grizzly    Lynn Cogge  1990
Dankbare Collie    Dries Van Aken  1990
Gemakzuchtige Kangoeroe    Thomas Corne  1989
Gracieuze Kraanvogel    Maureen Coeck  1990
Hulpvaardige Tagoean    Inge De Mayer  1990
Merkwaardige Sneeuwuil    Dries Philipsen  1990
Nieuwsgierige Agoeti    Kim Vanseuningen  1990
Opgewekte Kariboe    Charlotte Cosemans  1988
Rusteloze Dingo    Bram De Swert  1990
Tevreden Kauw    Sien Van Dievel  1990
Veeleisende Hystrix    Gailen Van Craen  1990
Wispelturige Sifaka    Carmen Dockx  1990
2002Bailièvre
Impulsieve Koedoe    Jules Van Hoof  1989
Intensieve Dolfijn    Kristof Ceulemans  1989Groepsleider 09/2011 - 09/2014
Kieskeurig Smelleken    Goedele Van Loon  1989
Sluwe Bunzing    Toon Robberechts  1989
2001Langlire
Aangename Saki    Koen Van Den Eynde  1988Groepsleider 09/2009 - 09/2011
Bedrijvige Steltral    Thomas Dejaegere  1988
Blijmoedige Pongo    Koen Vanderhaegen  1988
Introverte Strandloper    Yannick De Schouwer  1988
Luidruchtige Saiga    Sarah Schroeven  1988
Onopvallende Bergbever    Nele Van Loon  1988
Onvermoeibare Mus    Willem Vermuyten  1988
Prikkelbare Kiang    Toon Vanseuningen  1988
Speelse Gnoe    Tobias De Baerdemaeker  1988
Waakzame Springbok    Dorien Van Dievel  1988
Zelfbewuste Meeuw    Kaat Geens  1988
2000Èthe
Aangename Spitsvogel    Sanne Umans  1987
Defensieve Lama    Kurt Vermeulen  1987
Fantasierijke Stormvogel    Mathias Spiessens  1987
Ondeugende Panda    Lieven Van Aken  1987
Onopvallende Leeuwerik    Wim Vanhecke  1987
Parmantige Jacana    Nina Benn  1986
Stoutmoedige Gaai    Ree Geerts  1987
1999Bièvre
Bedaarde Wolf    Giel Umans  1986
Beduchtzame Wisent    David Nelissen  1986
Driftige Snoek    Erik Vanderhaegen  1986
Verrassende Buffel    Kristof Heremans  1982
Wispelturig Hert    Grit Vanseuningen  1986
1998Le Mesnil
Afwezige Mara    Jeroen Vermuyten  1985
Argeloze Bento    Peter Lamberts  1985
Bedeesde Kantjil    Michael Van de Voorde  1985
Eigenwijze Stokstaart    Bert Ceulemans  1985
Gezellige Kwikstaart    Pieter Van Aken  1985
Goedgeluimde Sifaka    Tom De Winter  1985
Moedige Zeehond    Dries Umans  1985Groepsleider 09/2006 - 09/2009
Nauwkeurige Serval    Christiaan Peeters  1985
Schuchtere Sijs    David Van de Voorde  1985
Sympathieke Pinguin    Fara Goovaerts  1985
Verstandige Sint-Bernard    Toon Geens  1985
Wantrouwige Hop    Stijn Van Asselberghs  1985
Zelfstandige Mees    Ann Straetmans  1979
1997Oster
Aanhankelijke Chinchilla    Stefanie Van Hoof  1984
Behendige Snip    Yannick Uytterhoeven  1984
Brutale Jako    Dries Robberechts  1984
Driftige Fazant    Joeri Luyks  1984
1996Schockville
Aanmatigende Fitis    Sarah Nelissen  1983
Attente Ani    Inge Van Den Wijngaert  1983
Listige Jacana    Caroline De Vos  1983
Schelmse Drongo    Sofie Van Asch  1983
Selectieve Kalong    Annelore Arnold  1983
Zachtmoedige Gekko    Bart Vanhecke  1983
Zelfbewuste Zwaan    Annelleen Arnold  1983
1995Felenne
Eigenzinnige Meeuw    Katleen Rits  1982
Geniepige Grizzly    Gijs Van Oothegem  1976
Goedaardige Hinde    Els Bruyssinck  1982
Kranige Spreeuw    Sarah Benn  1982
Onstuimige Ekster    Kelly Guldentops  1982
Openhartige Agoeti    Nuria Goovaerts  1982
Sportieve Valk    Kris Lamberts  1979
Vinnige Kolibri    Annelies De Maeyer  1982
1994Botassart
Gematigde Wombat    Philip Peeters  1981
Guitige Gibbon    Tom Van Der Hulst  1981
Onopvallende Collie    Wim Verschueren  1979
Onstuimige Maki    Jelle Geens  1981
Opgewekte Antiloop    Ann Rits  1981
Selectieve Ouistiti    Peter Lenie  1972
Trouwhartige Flicka    Tinne De Vos  1981
Zelfstandige Buffel    Sigfried Bogaert  1981
Zorgzame Okapi    Karolien Van Asch  1981Groepsleidster 09/2003 - 09/2006
1993Maspelt
Aangename Wasbeer    Tom Foubert  1980
Aanhankelijke Eekhoorn    Katrijn Smets  1980
Behulpzame Wolf    Nick De Cocker  1980
Dralende Cholo    Sven Fierens  1980
Dromerige Zeehond    Robbin De Maeyer  1980
Onberekenbare Bizon    Peter Arnold  1980
Schelmse Arasari    Kevin De Wolf  1980
Schuchtere Koedoe    Bart Van Dessel  1980
Standvastige Bever    Ine Gooijer  1976
1992Meix-le-Tige
Behulpzame Tor    Randy Vanseuningen  1979
Blijmoedige Rangifer    Anke Gooijer  1974
Geestdriftige Kauw    Mieke Van Cauwenberghe  1977totemisatie tijdens werkjaar
Geruste Wulp    Jan-Piet Hermans  1979
Lustige Roek    Bep Gooijer  1978
Ondeugende Vink    Kristof Andries  1975
Veranderlijke Toekan    Wesley Eeckelaers  1979
Weetgierige Kaketoe    Ruben Vandamme  1979
Wispelturige Lijster    Sarah De Maeyer  1979
1991Felenne
Bereidwillige Yak    Benjamin Verbist  1978
Doordrijvende Ara    Dieter Billet  1978
Eigenzinnige Lori    Kris Smekens  1978
Joviale Adelaar    Hans Arnold  1978
Koddige Potto    Yves de Vos  1978
Schuchtere Rhino    Johny Schiedts  1978
Sociale Antiloop    Lippa Hermans  1978
Uitgelaten Katta    Tim Vossen  1978
Wisselvallige Reiger    Sara Geens  1978
1990Wilwerwiltz (Luxemburg)
Baatzuchtige Raaf    Kurt Vanseuningen  1977
Bedaarde Maraboe    Anja Lombaert  1977
Eigenzinnige Kenga    Sofie Slaets  1976
Gulhartige Timka    Michel Van Asch  1977
Losbollige Kraai    Petra Bonaugure  1977
Overschillige Wezel    Ann Van Cauwenberghe  1974totemisatie tijdens werkjaar
Zachtaardige Kariboe    Wim Van Soom  1977
1989Ottré
... Bever    Yves Van Dun  ?
Kranige Mus    Gretel Smets  1976
Onopvallende Jabiroe    Jeroen Billet  1976Groepsleider 09/1998 - 09/2000
Verstrooide Hazewind    Niko Geens  1976Groepsleider 09/2000 - 09/2003
1988Butgenbach
... Meeuw    Annick Stroobants  1975
Guitige Dingo    Johan Vanseuningen  1975
Levenslustige Mees    Isabel Van Asch  1975
Zorgeloze Terriër    Stefan De Meester  1974
1987Forge-Philippe
Dromerige Nachtegaal    David Verbist  1974
Luidruchtige Pony    Valerie Coosemans  1974
Merkwaardige Eekhoorn    Wim Uytterhoeven  1968
Opmerkzame Panda    Dieter De Meester  1974
Vrolijke Dolfijn    Kurt Sarens  1974
… Duif    Nancy Van Winge  1974
… Wauw    Els Cumps  1974
1986Recht
... Maraboe    Nele Cumps  1973
Luidruchtige Gaai    Marc Lombaert  1973
Onberekenbare Grizzly    Yvan Stroobants  1973
Zelfstandige Gems    Geert Van Asch  1973Groepsleider 09/1995 - 09/1998
Zwijgzame Merel    Filip Sarens  1973
1985Felenne
Levenslustige Karekiet    Hans Symus  1972
Onzekere Specht    Luk Van Cauwenberghe  1972
Opvallende Hazewind    Nick Van Remoortel  1970
Volgzame Ara    Nadia Mendonck  1968
Werklustige Uil    Christiaan Stroobants  1972
Zwijgzame Das    Else Verschaeren  1972
1984Stubach
Enthousiaste Gazelle    Ilse Van den Wyngaert  1971
Fantasierijke Mungo    Peter Devries  1971
Oppervlakkige Eland    Danny Mendonck  1966
Opvallende Tjif-Tjaf    Peter Frans  1971
Rustige Zebra    Pascal Torfs  1971
Speelse Vos    Bart Van Asch  1971
Spontane Kwikstaart    Sarah De Meester  1971
Wispelturige Giraf    Bart Roelants  1971
1983Botassart
Gemakzuchtige Wouw    Marc De Grootte  1970
Mededeelzame Kievit    Gaby Vanseuningen  1957Groepsleider 09/1983 - 09/1986
Opbouwende Valk    Jackie Rubben  1943
Speelse Maki    Koen Symus  1970
1982Hechtel-Eksel
Bedachtzame Moeflon    Bart Symus  1969
Kieskeurige Paka    Hans Van Miert  1969
Kordate Buizerd    Bert Fonderie  1969
Levenslustige Tarpan    Inge Hellemans  1964
Lollige Pinguin    Koert Foubert  1969
Schrandere Ree    Peter Van Dievel  1969
Taakbewuste Topi    Bart Devries  1969Groepsleider 09/1992 - 09/1995
Volgzame Egel    Marc Rubben  1969
Werkschuwe Cavia    Kristel Donkers  1969
1981Sart-Bernard
?    Saskia Lemaire  ?
Doorzettende Gier    Chris Vanseuningen  1963
Doorzettende Onager    Hilde Pepermans  1968
Dromerige Duruculi    Marc Huysmans  1968
Eigenwijze Fazant    Dirk Van den Brande  1968
Gezellige Wistiti    Guido Vanseuningen  1962
Bedeesde Mara    Ann Penninckx  1967
1980Gruitrode
Aangename Otter    Luc Huysmans  1967
Bereidwillige Kolibri    Hilde Caers  1967
Eigenwijze Gibbon    Koen Berings  1967
Eigenzinnige Kauw    Dirk Cuyvers  1967
Mededeelzame Koala    Marc Van den Broeck  1967Groepsleider 09/1989 - 09/1992
Spontane Ekster    Kristine Uytterhoeven  1967
Vrolijke Dingo    Paul Van Dam  1967
Welwillende Saiga    Karla Goossens  1967
Zorgzame Kangoeroe    Hilde Van den Brande  1967
1979Mormont
... Cheetah    Hilde Cuyvers  1966
?    Veerle Uytterhoeven  1966
Vriendelijke Wapiti    Ann Devries  1966
1978Wanne
... Laika    Erwin Nijs  1965
Aangename Zebra    Gert Hendrickx  ?
Behoedzame Snip    Koen Hendrickx  ?
Bereidwillige Jabiroe    Koen Devries  1965
Ernstige Alpaca    Ann Cuyvers  1965
Gevoelige Spreeuw    Stefan Van den Brande  1965
Goedgezinde Lori    Dirk De Swert  1965
Opgewekte Impala    Veerle Dils  1965
Schuwe Griel    Stefan Uytterhoeven  1965
Stipte Kiwi    Luc Penninckx  1965
Vrolijke Tarpan    Veerle Hendrickx  ?
Zachtmoedige Kievit    Lieve Bijdekerke  1965
1977Jallet
Eigenzinnige GaaiKoen Henderickx1964
... Haas    Eric Nijs  1964Overleden
... Kat    Johan Van den Wyngaert  1964
Bereidwillige Hamster    Anne Van Dievel  1960
Goedaardige Ibis    Luc Rubben  1964Groepsleider 09/1986 - 09/1989
Kieskeurige Das    Marie-Paule Risch (Polle)  1960
Mededeelzame Albatros    Brigitte Boeyens  1960
Olijke Scheper    Marc Van de Sande  1964
Ondernemende Tapir    Ronny De Munter  1964
Toegewijde Wezel    Martine Defaux  1960
Wisselvallige Lama    Anita Claes  1960
Zelfbewuste Cheetah    Lutgarde Vivijs  1956
1976Zutendaal
Behulpzame Zwaluw    Lieve Thys  1963
Genietende Pony    Ingrid De Grootte  1963
Plagende Hermelijn    Dirk Maes  1960
Weetgrage Beer    Matthias Verschaeren  1963
1975Op(neer)oeteren
... Otter    Nadia Neutjens  ?
... Poema    Verona Vivijs  ?
Boeiende Ever    Peter Thys  1962
Levendig Hert    Lieve Van Dievel  1962
Opgewekte Marmot    Godelieve Uytterhoeven  1962
Vriendelijke Vink    Xavier Moortgat  1962
1974Grobbendonk
... Ekster    Rudi Bellens  1961
Behulpzame Wolf    Peter Van den Wyngaert  1961
Bezielende Uil    Frederik Truyen  1961
Graalridders
1971Opoeteren
Openhartige Eekhoorn    Jan Fonderie  1958
Beschouwende GemsGuido Uytterhoeven1958

Contacteer ons

Uw naam of totem (verplicht)

Uw e-mail (verplicht)

Onderwerp (verplicht)

Uw bericht